apple alinti araba arti astroloji at ates ayar basketbol bilgi bilim bitcoin canta ceptelefonu dunya duyuru egitim eglence ev foto futbol gozluk gulenyuz iletisim istatistik kadin kahve kalem kalp egitim1 klasor kullanici menu1 menu2 mercek moda monitor mouse nota ok oyun power ps rastgele saglik saat sinema soru takvim tamir ucak video whatsapp wifi windows xbox yaprak yemek yildiz yorum yorum1
Mesut AKTUN

Okudum: Soğuk Öpücük – Sandra Brown

15.10.2020
396

Sandra Brown’un okuduğum ilk kitabı Soğuk Öpücük romantik polisiye tarzında güzel bir roman.

Adı: Soğuk ÖpücükYazar: Sandra Brown, Tuna Alemdar (Çevirmen)Baskı tarihi: Ağustos 2015
Sayfa sayısı: 560Kitabın türü: EdebiyatRomanOrijinal adı: Low Pressure

Bu kitap çok uzun zamandır kitaplıkta duruyordu. Pek kitap okumuyordum tabi o zamanlar ve bu kitabın sayfa sayısı çoktu. Ama artık okuyorum ve bu tür romanları seviyorum. Hem akıcı oluyor hem de kolayca bitmiyor 🙂

Kitapta bir ölümün arkasındaki sır perdesini araştırırken karakterlerimizin başından geçenleri anlatıyor. Kitabı okurken katil şu bu derken çok alakasız birisi çıkması beni çok şaşırttı açıkcası. Kitabı okuyacaklara tavsiye ederim.

Kitaptan Alıntılar

İnsan kasırga bulutunun gücü ve şiddetine hazırlıklı olamazdı. Nasıl bir şey olduğunu anlayabilmek için insanın bunu yaşaması gerekiyordu. Bunu yaşayanların çoğu ise nasıl bir şey olduğunu anlatacak kadar yaşamıyorlardı.

İnsanlar ancak sen izin verirsen seni etkileyebilir.

Bellamy güldü. “sen tehlikeli kötü çocuktum. Her Bayan Uyumlu’nun rüyası.”
“Öyle mi? ” Dent ona doğru eğilerek sesini alçalttı. “Benim için şimdi ne düşünüyorsun?”

Suçlu değilsin ama masum olmaktan da uzaksın.

Arka Kapak

Anılarımın kayıp parçasını ararken sevginin karanlık yüzüne rastlayacağımı bilmiyordum…

Bellamy Lyston henüz on iki yaşındayken ablası Susan fırtınalı bir günde vahşice öldürülür. Bellamy’nin fırtınalardan korkusu, o günün en yıkıcı dakikalarında neler olduğuyla ilgili hafızasındaki anları da cinayet yeri gibi yakıp yıkar. Genç kadın on sekiz yıl sonra, gerçek katilin bulunması ve olayın aydınlatılması için cinayeti konu alan sansasyonel bir roman kaleme alır. Böylece ailesine dair tetikte bekleyen ölümcül sırların da fitilini ateşlemiş olur.

Bellamy, Susan’ın ölümünü çevreleyen olayların derinlerine daldıkça hayatını tehlikeye atma pahasına dahi olsa akıl almaz gerçeklere ulaşır. Eksik anılarına rağmen ablasını kimin öldürdüğünü ortaya çıkarana kadar da durmaya niyeti yoktur. Tabii katil ondan önce davranmazsa…

“New York Times çoksatanlar listesinde bir numaraya yükselen Sandra Brown, ailesinin sırlarla dolu geçmişine ait gerçekleri aydınlatmaya çalışan Bellamy Lyston’ın sürükleyici ve çarpıcı hikâyesiyle yeniden karşımızda.”
-New York Times-

“Merak uyandırıcı, heyecan dozu yüksek ve ustaca kurgulanmış Soğuk Öpücük kanuni yozlaşma, psikolojik işkence ve yürek burkan bir ihanetin öyküsü.”
-USA Today-

“Aile bağları, sevgi ve ihanet Soğuk Öpücük’te sıra dışı bir bakış açısıyla sorgulanıyor. Sandra Brown bu kez ezber bozan bir hikâyeyle dönüş yapmış.”
-Romantic Times-
(Tanıtım Bülteninden)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır..."