apple alinti araba arti astroloji at ates ayar basketbol bilgi bilim bitcoin canta ceptelefonu dunya duyuru egitim eglence ev foto futbol gozluk gulenyuz iletisim istatistik kadin kahve kalem kalp egitim1 klasor kullanici menu1 menu2 mercek moda monitor mouse nota ok oyun power ps rastgele saglik saat sinema soru takvim tamir ucak video whatsapp wifi windows xbox yaprak yemek yildiz yorum yorum1
Mesut AKTUN

Okudum: Cehennem Çiçeği – Alper CANIGÜZ

14.10.2020
367

Cehennem Çiçeği Alper CANIGÜZ’ün 5 yaşındaki karakteri Alper KAMU’nun yine bir soruşturmayı çözümünü anlatan bir kitap.

Adı: Cehennem ÇiçeğiYazar: Alper CanıgüzAlt başlık: Alper Kamu
Baskı tarihi: Mayıs 2013Sayfa sayısı: 224Kitabın türü: Edebiyat, Roman

Alper CANIGÜZ’ün okuduğum ikinci kitabı. İlk kitap olan Oğullar ve Rencide Ruhlar sevdiğim kitaplar arasında, okumadıysanız onu da okumanızı tavsiye ederim.

Bu kitapta Oğullar ve Rencide Ruhlar kitabında anlatılan hikayenin devamı niteliğinde bir kitap. Ve Alper yine iş başında tabi ki. Yeni tanıdığı arkadaşının suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalışan Alper ve başına gelenleri okurken çok zevk alacaksınız.

Kitaptan Alıntılar

“Neden söz ettiğimi biliyorsunuz. Bütün aşklar tükenir, bütün babalar ölür, bütün hikâyeler biter. Birinin yıkıntıların nöbetini tutması gerekir; işte o yüzden, biri hariç, bütün çocuklar büyür.”

“Sana eğlenceli bir masal anlatayım öyleyse.”
“Hayır. Hüzünlü bir hikaye anlat bana.”
“Hüzünlü mü? Niye ki?”
“Babacığım,” dedim. “Sen de biliyorsun, vakit mutlu hikayeler için çok geç.”

“Seviyorsan serbest bırakacaksın,”
“Geri dönerse senindir, dönmezse hiçbir zaman senin olamamıştır.”

Adalet ancak kıyamet koptuktan sonra, Ahiret gününde yerini bulacaktır. Adaleti bu dünyada arayan yalnızca belasını bulur!

“Bir çocuğa, anne babasını ağlarken görmekten daha fazla koyan pek az şey vardır dünyada.”

Acaba biraz daha matematik öğrenme bahanesiyle sürekli ertelediğim intihar planımı devreye sokmanın zamanı gelmiş olabilir miydi?

Kitap Arka Kapağı

“Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür.”

Dünyanın en küçük dedektifi geri döndü.

Alper Kamu 9 yıl sonra, hâlâ 5 yaşında.

Alper Canıgüz’ün eşsiz kahramanı Alper Kamu’yla birlikte
her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, “İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?”
diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor. 

Alper Kamu Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz’den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır..."