apple alinti araba arti astroloji at ates ayar basketbol bilgi bilim bitcoin canta ceptelefonu dunya duyuru egitim eglence ev foto futbol gozluk gulenyuz iletisim istatistik kadin kahve kalem kalp egitim1 klasor kullanici menu1 menu2 mercek moda monitor mouse nota ok oyun power ps rastgele saglik saat sinema soru takvim tamir ucak video whatsapp wifi windows xbox yaprak yemek yildiz yorum yorum1
Mesut AKTUN

WhatsApp İnternetsiz Kullanımı (Android)

07.06.2019
554

WhatsApp kullanmayanımız yoktur. Tabi bazı durumlarda internetimizin olmadığı veya kotamızın az kaldığı durumlarda aşağıdaki yöntemle internetinizden yemeden Whatsapp’ı kullanabilirsiniz. Bu yöntem android telefonlarda geçerlidir, ios tabanlı telefonlarda ayarlar bölümü kısıtlı olduğu için yapılamıyor.

WhatsApp İnternetsiz Kullanımı (Android)

Ama şunu belirtmek isterim, ayarı normal haline değiştirdiğinizde o ayarda kullandığınız süre içindeki datayı tek seferde sizden alacaktır! O yüzden şu durumlarda kullanabilirsiniz; Mesela fatura döneminiz gelmiştir ve baktınız ki baya bir GB kullanım hakkınız kalmıştır, bu durumda ayarı normale çekip kalan kullanımlarınızı bu şekilde eritebilirsiniz.

WhatsApp’ı internetsiz şekilde kullanabilmek için;

 1. Android cihazınızdan Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar bölümüne girin.
 2. Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
 3. Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın
 4. Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun
  İsim: WhatsApp 
  APN: internet 
  Proxy: 127.0.0.01 
  Bağlantı noktası: 8080
 5. Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.

iOS’ta ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamadığını belirtelim.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor.

Tekrar hatırlatmak istiyorum; ayarı normal haline değiştirdiğinizde o ayarda kullandığınız süre içindeki datayı tek seferde sizden alacaktır!

Ben denemedim fakat deneyen arkadaşlar var, çalışıyor. Peki siz denediniz mi? Bizimle deneyimlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır..."