apple alinti araba arti astroloji at ates ayar basketbol bilgi bilim bitcoin canta ceptelefonu dunya duyuru egitim eglence ev foto futbol gozluk gulenyuz iletisim istatistik kadin kahve kalem kalp egitim1 klasor kullanici menu1 menu2 mercek moda monitor mouse nota ok oyun power ps rastgele saglik saat sinema soru takvim tamir ucak video whatsapp wifi windows xbox yaprak yemek yildiz yorum yorum1
Mesut AKTUN

Oyuncular İçin İletişimin Yeni Adı Discord

02.05.2017
747

Facebookta takılırken bir oyun web sitesi paylaştığı bir linkle keşfettim bu programı. Zaten yeni şeyler denemeyi seven birisiyim. Program hoşuma gitti ve takipçilerim de henüz keşfetmeyen varsa onlarla da paylaşayım dedim.

Oyuncular İçin İletişimin Yeni Adı Discord

Oyun oynayan arkadaşlar zaten Teamspeak, Skype veya Raidcall gibi programları kullanmışlardır. Online oyunlarda genelde takım oyunu için iletişim içinde kalmak gerekiyor. Şimdi size anlatacağım programda bu söylediğim programlarla aynı işi görüyor. Fakat diğer programlara göre ses kalitesi yüksek ve kullanımı basit. Programın adı “Discord“. Bir sesli sohbet uygulaması.

Programın bir diğer ilgi çekici yanı ise web üzerinden program yüklemeden kullanılabiliyor olması. Şöyle anlatırsam ilginizi daha çok çekebilir; mesela online bir takım oyunu oynuyorsunuz. Takım arkadaşlarınız ile sesli iletişim kurmanız gerekli fakat karşı taraf program indirmek istemiyor. Siz sohbet linkinizi verip sadece discord’a üye olmasını sağlayarak tarayıcı üzerinden konuşabilirsiniz.

Ayrıca liste şeklinde vermek gerekirse özellikleri şöyle sıralayabiliriz;

 1. Herhangi bir sunucu kirası ödemenize gerek kalmadan ücretsiz bir kanal açabilir ve programın bütün özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 2. Oyun performansınızı etkilememek adına, düşük kaynak tüketimine sahip.
 3. İnternet tarayıcınız üzerinden kullanma şansınız bulunuyor.
 4. Açmış olduğunuz kanalları yönetebilir, kişilere ünvan verebilir, renk verebilir hatta o kanal üzerinde yapabileceği şeyler için izin verebilirsiniz. (Yazı kanalına yazamaz, konuşamaz, konuşulanları duyamaz vs gibi)
 5. Modern bir arayüze sahip olan Discord, karanlık ve aydınlık olarak 2 çeşit tema seçeneği veriyor.
 6. IP & DDoS koruması sağlıyor.
 7. Ücretsiz mobil uygulamaya sahip.
 8. Arkadaş listenizi oluşturabilir, özel mesaj gönderebilirsiniz.
 9. Oyun içi arayüze sahip.
 10. Ayrıca mikrofonunuzu susturmak, konuşmaları dinlememek istiyorsanız bunlar içinde ister arayüzden tek tıkla yapabilir isterseniz kısayollar atayarak istediğiniz an kapatıp açabilirsiniz.
 11. Yazılı konuşmalardaysa GIF ve Emoji kullanmak gibi olanaklar sağlıyor.

Bu özelliklerin dışında online arkadaşlarınızın oyunda olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Bot listesi https://www.carbonitex.net/Discord/bots

kaynaklar: teknoowin – eksisozluk –

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır..."