apple alinti araba arti astroloji at ates ayar basketbol bilgi bilim bitcoin canta ceptelefonu dunya duyuru egitim eglence ev foto futbol gozluk gulenyuz iletisim istatistik kadin kahve kalem kalp egitim1 klasor kullanici menu1 menu2 mercek moda monitor mouse nota ok oyun power ps rastgele saglik saat sinema soru takvim tamir ucak video whatsapp wifi windows xbox yaprak yemek yildiz yorum yorum1
Mesut AKTUN

Kariyer Gelişim Günleri 4. ve 5. Oturum – KTÜ (2014)

KTU Elektrik Elektronik Kulübü,EMOGenç, IEEEKTU tarafından düzenlenen Kariyer Gelişim Günleri devam ediyor. 4. ve 5. oturumuna girdim bugün.

Kariyer Gelişim Günleri 4. ve 5. Oturum – KTÜ (2014)

İlk olarak SAMSUNG gelecekti ama bilmediğim bir nedenden dolayı gelmedi. Sahneye ilk olarak Recep ERGENÇ Bey çıktı. 3 madde üzerinde durdu. Bunlar;

  1. İyi bir bağ kurmak,
  2. Başkalarını mutlu ederek mutlu olmak,
  3. Beklentilerimizle gerçek hayatta olanı dengelemeye çalışalım.

İyi bir bağ kurmayı şöyle bir örnekle anlattı bizlere. Gerçek bal ile sahte bal arasındaki farkı kendi arasında kurduğu bağ ile anlayabiliriz. Gerçek balı kaşıkla tabağa koyarken kaşıktan bitene kadar sürekli şekilde akar. Sahte bal kesik kesik akar. Aradaki bağ balı değerli kılıyor. Takım çalışması önemlidir. Bağ kurmak, takımla uyumlu olmak fark yaratır. Egolarımızı şişirmek yerine bağ kurmalıyız.

İyi bir bal yapmanın ardında küçük adımlar vardır. Küçük şeylerin bir bütünüdür, büyük. Kimseyi görmezden gelmemeliyiz. Belkide sizin yaptığınız küçük bir yardım o işin tamamlanmasını sağlayabilir. Başka insanların mutluluğu size yansıdığında o anki mutluluğu hiçbir şeye değişmezsiniz.

İkinci olarak Doğuş Otomotiv Finansal Genel Müdürü (CFO) Berk ÇAĞDAŞ Bey sahneye çıktı. İlk 45 dakika Doğuş Otomotivin reklamını yaptı. Bize ne zaman değer katmaya başlayacak derken anlatmaya başladı. Fakat pek bir şey söylediğini söyleyemem. Sahneye çıkıp yaşamını anlattı sadece. Umarım bu yazımı okuyup ileri ki eğitimlere katıldığında bu konuyu ihmal etmez. Çünkü gerçekten çok bunaldım bu oturumda. İlk sırada olmasaydım çıkıp giderdim diyebilirim. Son dakikalarda şu 6 konu hakkında bilgi edinmemizi istedi bizlerden.

  1. Siyaseti öğrenin. Fikir sahibi olun ki bilgi sahibi olasınız.
  2. Ekonomiyi takip edin.
  3. Tarihinizi öğrenin. Tarih tekerrür eder. Ve bir şey olduğunda tarihte bu durum karşısında nasıl bir tepki verildiği hakkında bilgi sahibi olun.
  4. Hukuk hakkında bilgi edinin. Haklarınızı bilin.
  5. Finansal yönetim hakkında bilginiz olsun.
  6. Yeni trendleri kaçırmayın. O anki trendi bilin. Geri kalmayın.

Son olarak ödev olarak Yeni Normali araştırın ve ne anlama geldiğini öğrenin dedi bizlere.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

"Bilgi Paylaştıkça Çoğalır..."